«Україна – країна нескорених»
«Україна – країна нескорених»
В історії нашої країни, як і в сучасності зокрема, є багато страшних і болісних сторінок, які були спрямовані на знищення українців і всього українського, зокрема. Лінгвоцид української мови, Голодомор 1932-1933 років, Розстріляне відродження, Перша та Друга світові війни, Революція Гідності, широкомасштабне вторгнення росії в Україну… І це не сценарій голівудського бойовика, номінованого на Оскар. Це наша історія, яку потрібно знати, щоб достойно носити ім’я українця чи українки. Бо ми існуємо, маємо свою мову, культуру, свою державу і націю, свою територію і дім, в якому живемо, розвиваємось і рухаємо світовий прогрес виключно завдяки цим жертвам. І памятаймо, що нас могло би бути значно більше, якби російський режим у будь-яких його проявах: Російська імперія, чи Радянський союз, чи Російська федерація, цілеспрямовано не знищував нас протягом століть. Метою нашого ворога завжди було і залишається підкорення українців своїй політиці, а незгідних– безслідне знищення найжорстокішими методами.
Щоб охопити важливі події української історії, які відзначаються у жовтні та листопаді, заступник директора з виховної роботи Аліна АНДРУЩАК разом з активними учасниками учнівського самоврядування організувала і провела для школярів усний журнал «Україна – країна нескорених». Учні ознайомились із основними історичними подіями, які відзначаються в цей період, дізнались та жорстокі випробування нашого народу, мали можливість почути й осмислити поезії поетів «розстріляного відродження», шістдесятників В.Стуса, Л. Костенко, завжди актуального і пророчого Т. Шевченка та сучасних українських авторів, які декламували учасники заходу і читці. Доповнювали зміст виховного заходу українські повстанські пісні та сучасні музичні твори, які відображають події, що переживає Україна сьогодні. Учні 9 класу продемонстрували інсценізацію книги Дзвінки Торохтушки «Благовіщення», зокрема, події Голодомору в Україні. А старшокласники проілюстрували діалог між Війною і Миром, що змусило задуматися всіх присутніх над цінністю і важливістю збереження миру та дотримання прав і свобод людини і громадянина. Танцювальний колектив представив присутнім композицію «Я намалюю на папері». А вокальний ансамбль підбадьорив усіх піснею «Любіть Україну!» Фінальним акордом та всепереможною нотою надії на майбутнє стала театралізована композиція «Завжди Україна буде!»
Організатори та учасники заходу впевнені, що ми не маємо права забувати ці події і тих, кому довелося їх пережити, а надто тих, хто віддав своє життя за Україну, тому обов’язковим елементом була хвилина мовчання за загиблими та покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Голодомору, пам’ятника воїнам-захисникам у Другій світовій війні та меморіальної дошки захиснику-односельчанину, полеглому в російсько-українській війні.