Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 37 чоловік

Історія школи

Дата: 26 вересня 2018 о 12:09, Оновлено 14 вересня 2021 о 09:56

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

КЕЛЬМЕНЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

Історія середньої загальноосвітньої 

школи

І-ІІІ ступенів с. Бабин 

Кельменецького району 

Чернівецької області



C:\Users\ADMIN-SH\Desktop\IMG-8026fd9fb63dc45c528122a8568960d5-V.jpg

2019

 

"Школа - не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи - виховання здібностей". 

                                               В.Сухомлинський

 

З історії школи

Неподалік Дністра розкинулось мальовниче, уквітчане садами село Бабин, засноване у ІІ половині ХV століття, а перша документальна згадка про нього 20 травня 1601 року.

До 70-х років ХІХ століття в селі не було жодного культурного і освітнього закладу.

Перша згадка про школу з’явилася в 1878 році, народним вчителем був Якій Липковський батько відомої оперної співачки Лідії Липковської.

З 1918 по 1940 рік в селі діяла початкова п’ятирічна школа. Вивчалися предмети: історія, математика, грамота, закон Божий. Навчання проводилося румунською мовою. В школі налічувалося близько 80 учнів. П’ятий клас вважався елітним. Переважно навчалися діти з єврейських родин.

Директором школи був Андрущак Григорій Іванович. Вчителями працювали: Городецький Михайло, матушка Таїсія, отець Феофан.

1940 році прийшли радянські війська. Радянський уряд почав проводити ліквідацію неписьменності, тому в селі, крім денної, працювала і вечірня школа. Навчання в школі проводилося на українській мові.

Але незабаром почалася війна. Територія села була знову окупована румунами. І навчання в школі знову проводилося на румунській мові. Директором школи став румун Морар, жорстокий до дітей-українців.

У березні 1944 року прийшли радянські війська, знову помінялася влада.

З 1 квітня розпочав свою роботу районний відділ народної освіти. В особі завідуючого Дмитра Юхимовича Гоцуляка. Д.Ю.Гоцуляк спільно із сільськими радами розпочав роботу по залученню учнів до навчання. Не вистачало вчителів. У перших числах квітня у селі відкрилась початкова школа. І знову діти пішли повторно в ті самі класи. Прийшли до школи і нові вчителі. Директором школи було призначено Колодніцького.

Діти приходили до школи хто в чому міг. У дівчаток – домоткані сорочки, спіднички, зверху мамин або татів поношений жакет. Фуфайка вважалася дуже гарною і модною. 

Зошити, підручники, письмове приладдя було відсутнє. Писали на чому попало: старих документах з однієї сторони списаних румунською мовою, писали хімічними олівцями, простою ручкою, чорнилом.

Не дивлячись на такі важкі умови, діти хотіли іти до школи. В село прибувають вчителі з інших областей: Н.А.Христинюк, І.І.Давиденко, З.І.Зінченко.

У березні 1947 року було відкрито дитячий будинок № 11 в селі Бабин. Директором було призначено Ткаліча Михайла, працівниками: Ткаліч Євгену, Тодосійчук Лідію, Андрущака Олександра. Влада проявляла особливу турботу про обездолених дітей.


C:\Users\Ira\Desktop\фото скан\ццц.jpg

Дитячий будинок № 11 с. Бабин

1959/1960 навчальний рік став роком реформування освіти в селі. Школа отримала статус восьмирічної. В цей час у школі навчається 334 учні. 


Протягом 60-х років директорами школи працюють:

1959/1960 – Акіленко Свирид Гнатович

1961/1966 – Лисак Іван Степанович

1966/1967 – навчальний рік став роком чергового реформування освіти, школа стає середньою. В ній навчається 360 учнів. Директором школи призначається Нижник Петро Васильович.

 

1968-1971р.р. директором школи був Прокопів Микола Васильович, завучем – Лисак Іван Степанович.

1971/1972н.р. – директор Лисак Іван Степанович, завуч Онуцька Надія Михайлівна.

1972-1974р.р. – Грубий Василь Миколайович, завуч Онуцька Надія Михайлівна.

1975/1976н.р. – директором школи стає Смірнова Ангеліна Іванівна, завуч Онуцька Надія Михайлівна.

1976-1984р.р. – директор Гречанюк Анатолій Григорович, завуч Толошняк Валентина Володимирівна.

1980 рік став знаменним у житті всіх жителів села. Було здано сучасну, світлу, простору і затишну школу.

Ініціатором будівництва школи був голова колгоспу «Іскра» Рудий Василь Васильович. Будували школу бригада колгоспу і райагробуду (бригадири: Малай Борис Петрович, Колесник Петро Іванович, Новоселецький Василь Васильович, Ковальчук Петро Федорович, Мититюк Тамара Федорівна). Керівником робіт був Осадчук Дмитро Данилович.


В будівництві школи приймали участь учні, батьки, вчителі. Благоустроєм території школи керував директор Гречанюк А.Г.

Урочисте відкриття Бабинської ЗОШ.

Толошняк В.В., заступник директора з навчально-виховної роботи,

Гричанюк А.Г., директор школи,

Мороз В.П., майстер міжколгоспбуду

Нова школа розбудила в учнів і вчителів творчу фантазію – треба було озеленити її, зробити квітучою, затишною, гарною. Працювали всі. І скоро забуяли квіти на шкільних клумбах, в коридорах і класах. Спортивний майданчик став улюбленим місцем тренувань школярів. Школа повниться дзвінкими дитячими голосами, піснями, музикою, діти танцюють, займаються в гуртках.

Учні нашої школи, члени гуртка «Полювання на лисиць» (керівник: Дереторський Валерій Васильович), неодноразово виборювали перші місця в районних і обласних змаганнях.

Професійна орієнтація учнівської молоді була включена до цілісної системи шкільної навчально-виховної роботи. Головною метою школи стала підготовка учнів до самостійного життя.

Профорієнтаційну роботу починаємо з ранньої етапної діагностики. Враховуємо вікові зміни мотиваційної сфери. Шляхом спостереження за школярами, анкетування, аналізу творів на задані теми виявляємо становлення мотивів трудової діяльності учнів.

Вихованців початкових класів знайомимо зі світом професій шляхом проведення сюжетно-рольових ігор.

На етапі завершення основного ступеня середньої школи особливого значення в професійному самовизначенні школярів надаємо курсу «Основи вибору професії» (8-9 класи). Проводимо тестування по вивченню професійних інтересів учнів з метою допомоги їм у виборі профільного навчання в 10-11 класах.

У 1995 році в школі було введено спортивний профіль навчання.



 

З 1980 року учні 10-11 класів опановують технологічний профіль (автосправа, тракторна справа, швейна справа, торгівельна) у Іванівецькому МНВК.

З 2003 року за бажанням учнів батьків у школі вводиться інформаційно-технологічний профіль. Школа постійно направляє зусилля батьків на створення умов для розвитку інтересів, схильностей і здібностей їхніх дітей, формування в них обґрунтованих професійних намірів. Це допомагає уникнути помилки у виборі професії випускників.

У 1984 році школу очолює Толошняк Валентина Володимирівна, завучем стає Дереторська Зінаїда Олексіївна, а з 1994 року – Бойчук Лідія Павлівна. До школи приходять молоді вчителі, вчорашні її випускники: Андрущак Наталія Дмитрівна, Бодянчук Світлана Миколаївна, Боднарюк Наталія Володимирівна, Малай Зінаїда Василівна, Пашковський Веніамін Федорович, Андрущак Анатолій Петрович, Дерев’янська Алла Анатоліївна, Франтійчук Людмила Миколаївна.

У школі постійно діє семінар-практикум «Сучасний урок у школі», працюють методоб’єднання вчителів початкових класів і класних керівників, діють кафедри: гуманітарна, фізико-математична і природнича. 

У 2000 році вчителька української мови та літератури Андрущак Наталія Дмитрівна посіла ІІ місце в обласному конкурсі «Вчитель року». 

У 2002 році лауреатом обласної премії імені Омеляна Поповича стала директор школи Толошняк Валентина Володимирівна.

У 2001 році вчителька англійської мови Андрущак Людмила Венедиктівна отримує винагороду за участь у програмі Американських Рад з міжнародної освіти.

2002 рік Андрущак Л.В. стає Регіональним фіналістом цієї програми і як переможець отримує комп’ютерну техніку та цінну методичну літературу.

2003 рік – участь Андрущак Л.В. у програмі Американських Рад для вчителів суспільних наук та англійської мови «Партнери в освіті» та нагорода безкоштовною поїздкою до США на 6-тижневий семінар із підвищення професійної майстерності. Вчителька проходила стажування в  Lewis University (штат Іллінойс).

У цьому ж році школу відвідують викладачі із університету Lewis University, переможці цієї ж програми із американської сторони.

2004 - 2008р.р. – починається співпраця школи із Корпусом Миру.

2004 - 2006р.р. – у школі працює перший волонтер Елікс Фаундос.

2006 - 2008р.р. – у школі працює другий волонтер Елізабет Оуенс.



2007 - 2008р.р. – перемога двох учениць школи в американській програмі FLEX (Програма обміну майбутніх лідерів) Олесі Городнюк (9 клас) та Альони Сторчак (10 клас). Вони здобули стипендію на безкоштовне однорічне навчання в американських школах.



Переможці FLEX програми:

Альона Сторчак-навчалася

NewAlbanyHighSchool,

NewAlbany,Indiana (справа)

Олеся Городнюк – навчалася

BrunswickHighSchool,

Brunswick,Maine

У 2010 році вчителька історії та правознавства Курочка Руслана Славіківна посіла ІІ місце в обласному конкурсі «Вчитель року».

  “Усюди цінність школи дорівнює цінності її вчителя”.

                                                           А.Дістервег

Школа сьогодні

Інноваційна діяльність педагогів стає на сьогоднішній день основним напрямком реалізації модернізаційних реформ в освіті й одним із суттєвих напрямів переходу до моделі інноваційного розвитку України в цілому.

Це здатність навчально-виховного закладу створювати, сприймати, реалізовувати нововведення та своєчасно позбавлятися від застарілого, педагогічно недоцільного.

Педагогічний колектив нашої школи є активним щодо впровадження інновацій в освітній простір через підвищення професійного рівня вчителів.

Педагоги закладу звернулися до використання потужних можливостей проектних технологій, які сприяють формуванню інтелектуальних, спеціальних, загальнокультурних компетентностей учнів, інтенсифікації процесу вдосконалення педагогічної майстерності вчителя, дають задоволення всім учасникам, які бачать реальні, конкретні результати своєї праці, а в якості інноваційних засобів роблять методичну роботу в школі важливим фактором управління навчально-виховним процесом.

Проекти, які реалізуються вчителями в школі:

Кульчак Марина Венедиктівна – вчитель інформатики, математики, спеціаліст першої категорії.

  1. Програма STEM-освіти «Впровадження міжнародної освітньої STEM - програми LEGO Education в навчальні заклади України».

У 2017 році школа виграла грант від Міжнародної громадської організації «Інноваційні освітні технології» FIRST LEGO League.

Це міжнародна програма з робототехніки, наукова олімпіада, що презентує дітям навчання STEM. Програма створена для команд дітей віком від 9 до 16 років. 

Завдяки гранту в школі створена команда FLL «United kingdom”. 

Протягом сезону команда досліджує актуальну  і важливу для людства проблему.  Після цього учасники команди виділяють в ній одну вузьку сферу, проводять дослідження та генерують своє власне рішення, яке має бути інноваційне, ретельно опрацьоване та реальне, тобто таке, яке можливо впровадити у життя. 

У сезоні 2017/2018н.р. команда працювала на проектом «Вода і людина», у 2018/2019 н.р. – «Вперед на орбіту»

Кожного року Команда бере участь у Всеукраїнському чемпіонаті  FIRST LEGO League — масштабна міжнародна подія у сфері освіти, науки і техніки, де талановиті, творчі, ерудовані діти зі всієї України демонстрували свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування, інженерії і архітектури. Протягом двох днів за допомогою робототехніки діти  розв'язують проблеми сезону.

В сезоні 2018/2019  “ВПЕРЕД НА ОРБІТУ!” команда «United kingdom” посіли І місце в категорії Основні цінності номінація "Командна робота". 

F:\!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!\1.jpg

 

F:\!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!\15.jpg

м. Київ 2018рік

F:\!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!\56419444_579717722534323_3298684893650747392_n.jpg

 

F:\!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!\DSC_0859.jpg

 

м. Київ 2019рік

F:\!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!\IMG_3047.JPG

 

F:\!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!\IMG_4374.jpg

  м. Київ 2018рік

Долга Наталія Володимирівна – вчитель географії, історії, спеціаліст першої категорії.

1.Проект «У стилі ЕКО: УЧОРА, СЬОГОДНІ. ЗАВТРА». Термін реалізації становив 8 місяців. Під час цього проекту проводилися інтерактивні лекції, спортивні активності, еко-акції, фото та відео фіксації. Ось декілька із них:

2 лютого - Всесвітній день захисту водно-болотних угідь!

Всесвітній День води!

2.Проект «Мій екорік 52+1 кроки екосвідомого життя". Термін реалізації - 1 рік. Щотижня  надавалися поради для реалізації даного проекту, які допомагали  підвищити   екологічний левел учнів.  Наприклад крок 3 #мій _екорік .Підгодовуючи пташок взимку ми турбуємося про них.
Учні із 9 класу задоволенням взяли участь у флешмобі, зробивши нові годівнички для птахів та пригостивши їх.



C:\Users\ADMIN-SH\Desktop\27500864_336828360135891_6346976203922158296_o.jpg





 

3. Пройшовши навчання у Mobility camp, який відбувся у Молдові, вирішила реалізовувати міжнародний проект ЄС : « Через сталий транспорт до чистого довкілля»

F:\проект\фото-еко\42178375_468813203604072_3855855122466734080_n.jpg

 


 

4. Проект ДТЕК «Енергоефективні школи нова генерація». Реалізація проекту проходила за участю учнів 9- 10 класів та вчителів школи - висадка берези звичайної та кущів троянд.  

На данном изображении может находиться: 7 человек, в том числе Наталія Долга, люди улыбаются, люди сидят, дерево, на улице и природаНа данном изображении может находиться: 4 человека, люди улыбаются, люди стоят, дерево, на улице и природа

 

5. Саме з 2018  року за Державним стандартом,  Україна розпочала реалізацію проекту 2030, стосовно цілей сталого розвитку, і однією із них зобов'язують українців сортувати відходи.  Наш заклад підтримав реалізацію цього проекту під назвою: «Кольорові відра» (сортування відходів)



На данном изображении может находиться: 3 человека, люди улыбаются, люди сидят, на улице и природа
F:\проект\20180828_150534.jpg
F:\проект\фото-еко\20181012_132707.jpg

У 2019 році Долга Наталія Володимирівна  посіла ІІІ місце в обласному конкурсі «Вчитель року»в номінації «Географія».

Сторчак Тетяна Вікторівна – вчитель основ здоров’я, хімії, природознавства, спеціаліст першої категорії.

Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення школярів до власного здоров’я.

 

E:\фото проектів\54207615_846694972336071_5874773704759574528_n.jpg

 

E:\фото проектів\46441029_779900025682233_5266942962297733120_n.jpg

 

E:\фото проектів\47476600_789527144719521_4290256361121382400_n.jpg

 

E:\фото проектів\47571706_789486721390230_4130072587994660864_n.jpg

 

E:\фото проектів\44719519_766913973647505_2571312300669534208_n.jpg

Андрущак Аліса Спиридонівна – вчитель англійської мови, спеціаліст першої категорії. 

GoCamp – проект з вивчення англійської мови для дітей із залученням іноземних волонтерів, з метою подолання школярами  мовних та культурних бар’єрів. Крім того, участь в даному проекті допомагає учням розвивати критичне мислення та визначитися з майбутньою професією. Це національний проект, в результаті якого учні мають більше можливостей стати лідерами, будувати успішну кар’єру, спілкуватися без бар’єрів з усім світом і змінювати хід історії. 

 Протягом 2016/2017н.р., 2017/2018н.р, 2018/2019н.р. Бабинська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є активною учасницею цього проекту. В 2016/2017 н.р., влітку учні мали змогу поспілкуватися іноземною мовою під час літнього мовного табору, в рамках проекту GoCamp, із волонтеркою з Єгипту Шадвою Баргаш.

 


C:\Users\Admin\Desktop\IMG_0699.jpg


D:\уроки плани\табір\табір англійська\Робота в таборі\IMG_3704.JPG

Сосніна Ірина Володимипівна – вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, старший учитель.

Можна довго чекати змін «згори», а можна самим стати зміною і привносити інновації в українську школу, починаючи зі свого класу. У січні 2017 року проект «Змішане навчання в початковій школі» був успішно профінансований. Протягом 60 днів, завдячуючи доброчинцям,  на міжнародній краудфандинговій платформі GoF зібрано кошти (28 701 грн.) і закуплено 8 планшетів, фліпчарт та комплектуючі до них.

Як навчити, а не "завчити" дитину в потужному інформаційному світі? Як виховати успішну, креативну, конкурентноспроможну особистість, а не перетворити її на «біологічну флешку»? Відповідь на ці та багато інших питань дає технологія «Змішаного навчання», коли частину матеріалу учні пізнають разом у шкільному класі, а частину – за допомогою онлайн-ресурсів, самостійно керуючи своїм часом та темпом освоєння інформації.  Під час занять сконструйованих за цією технологією  в учнів формуються навички необхідні для життя в ХХІ ст.

         

Діти – майбутнє України! 

Підтримуймо їх сьогодні, щоб було кому будувати наше завтра!

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

Бабинська НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

Сосніна Ірина Володимирівна отримала грант на навчання в «Школі тренерів Нової української школи» та стала сертифікованим тренером НУШ в Чернівецькій обласлі.

 

 C:\Users\Ira\Desktop\фото скан\нуш\40628727_2182393718708618_9142206629658230784_n.jpgC:\Users\Ira\Desktop\фото скан\нуш\40649693_2182393778708612_6004333566496866304_n.jpg

 C:\Users\Ira\Desktop\фото скан\нуш\40756125_2182393602041963_2872555315331596288_n.jpgC:\Users\Ira\Desktop\фото скан\нуш\40684477_2182393672041956_5023188664713216000_n.jpg

  

 

   C:\Users\Ira\Desktop\фото скан\нуш\45693870_2221966778084645_4431962209983135744_n.jpgC:\Users\Ira\Desktop\фото скан\нуш\снимок_012.bmp

C:\Users\Ira\Desktop\фото скан\нуш\снимок_009.bmpC:\Users\Ira\Desktop\фото скан\нуш\DSCN4827.JPGC:\Users\Ira\Desktop\фото скан\нуш\снимок_015.bmp

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.