Інформація про здійснення профілактично-роз’яснювальної роботи у СЗОШ І-ІІІ ступенів с. Бабин
Інформація
про здійснення профілактично-роз’яснювальної роботи
у СЗОШ І-ІІІ ступенів с. Бабин
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 09 лютого 2024року № 1/2341-24 та листа Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) від 14 лютого 2024 року №02-01-14/66 та листа відділу освіти, культури і спорту Кельменецької селищної ради «Про профілактично-роз’яснювальну роботу» в нашому освітньому закладі 15 лютого проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди з учнями 6-11 класів.
До відома учнів довели інформацію про непоодинокі факти причетності неповнолітніх громадян віком 14-16 років до вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із підпалом обладнання, що забезпечує безпеку руху залізничного транспорту, а також про небезпеку, до якої вони призводять та відповідальність за вчинення цього злочину. Відповідну інформацію розмістили на сайті освітнього закладу та у групі «Виховна робота Бабинської СЗШ» під кришміткою #ПротиДиверсії, де з інформацією можуть ознайомитись не тільки діти, але й батьки.
Так, зокрема, Службою безпеки у столичному регіоні зафіксовано випадки підпалу неповнолітніми особами релейних шаф сигнальних установок, розташованих вздовж залізничних колій Регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ«Українська залізниця».
Релейна шафа сигнальної установки є елементом устаткування сигналізації, блокування на залізничному транспорті, що відповідають за регулювання руху рухомого складу по залізничних коліях (робота світлофорів, перемикання стрілочних переводів, фіксація зайнятості залізничної колії та ін.). Їх пошкодження чи руйнування може призвести до збоїв у русі рухомого складу й виникнення надзвичайних ситуацій на залізниці.
В ході розслідувань встановлено, що зловмисники отримують “завдання” на підпал зазначеного обладнання через анонімні групи в соціальних мережах, за що, як правило, пропонується грошова винагорода. Виконавці повинні попередньо здійснити відеофіксацію місця розташування релейної шафи. У подальшому, у темну пору доби, вчиняється її підпал з використанням побутових легкозаймистих речовин.
Не виключається, що анонімними замовниками наведених «завдань» є представники спецслужб країни-агресора, які переслідують мету руйнування або пошкодження об'єктів залізниці, яка має оборонне значення.
Аналогічні випадки пошкодження обладнання залізниці виявлено у Дніпропетровській, Полтавській, Сумській, Харківській областях.
Неповнолітні виконавці у повній мірі не усвідомлюють наслідки своїх діянь, що можуть бути кваліфіковані як злочин проти основ національної безпеки України за статтями 113 «Диверсія», 258 «Терористичний акт», 277 «Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів» Кримінального кодексу України. Відповідальність за вчинення таких діянь настає з 14 років та в умовах воєнного стану карається до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.