100-річчя з Дня народження В.Сухомлинського

Дата: 28 вересня 2018 о 16:44

Вчителю добра і краси присвячується…

Цьогоріч 28 вересня в Україні та світі відзначили 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській та світовій педагогіці.  Це Василь Олександрович Сухомлинський. До його думок прислухаються, його досвід втілюють у педагогіці не одне покоління вчителів та батьків, а його творча спадщина  служить джерелом виховання любові, милосердя, людяності.

У нашій Бабинській школі також шанують та поважають великого педагога добра і краси. Вчителі охоче використовують його педагогічні надбання у навчально-виховній та пізнавальній  діяльності школярів. А до 100-річчя з Дня народження Василя Олександровича Сухомлинського вчитель початкових класів Мартинюк А.А. провела для учнів 1-6 класів міжкласну виховну справу «Герої Сухомлинського на дитячій сцені».

Учні мали можливість ознайомитись із біографією видатного педагога, його життєвим та творчим шляхом, основними ідеями  митця та його творчою спадщиною – повчальними оповіданнями для дітей. Деякі з них, а саме «Соловей і Жук», «Чому ж горобець утік?», «Півень та Сонце», «Як горобцеві хотілося дізнатися куди втікає Сонце»,  «Акація та Бджола», «Де ночує Водяна Лілія?» учні навіть спробували інсценізувати. Школярі проявили неабияку зацікавленість творчими напрацюваннями Василя Олександровича, використавши весь діапазон своєї ще не зовсім відточеної акторської майстерності, навичок виразного читання та літературного аналізу. Та кожне оповідання було детально ними проаналізовано, доповнено власними висловлюваннями та особистими міркуваннями.

Варто звернути увагу на те, що вчителька вже не один рік працює за творчістю В.Сухомлинського, використовуючи в своїй  роботі багатющу спадщину його педагогічних ідей та напрацювань, що одразу виявляється у проявленні інтересу учнів та їхньої обізнаності у творчості видатного педагога.