ЮНІ ПРОГРАМІСТИ З БАБИНА ЗНОВУ ПРОЙШЛИ У ФІНАЛ
ЮНІ ПРОГРАМІСТИ З БАБИНА ЗНОВУ ПРОЙШЛИ У ФІНАЛ
23 лютого у Львові було гаряче – місто Лева приймало Відбірковий турнір FIRST LEGO League, під час якого школярі представляли свої старап розробки в категорії Проект, демонстрували згуртованість команди в категорії Основні Цінності, пояснювали суддям механіку та програмування їх робота в категорії Дизайн Робота та звичайно ж, змагались роботами на виконання спеціальних місій в Грі Роботів.
У програмі FIRST LEGO League беруть участь понад 20 тисяч команд з 98 країн світу. З 2012 року у їх число входить Україна. У Львові турнір проходить вперше - цьогоріч у ньому взяли участь майже 100 учасників у складі 13 команд зі шкіл Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської, Хмельницької, Закарпатської, Тернопільської та Херсонської областей.
На Всеукраїнський Чемпіонат FIRST LEGO League, що відбудеться у рамках фестивалю робототехніки та STEM-освіти ROBOfirst проходять 7 команд, в тому числі і команда з Чернівецької обл - UNITED KINGDOM.
Під час підготовки до відбіркового туру гуртківці вибрали тему «Фізичні і соціальні проблеми космонавтів». Що цікаво, що під час досліджень завданням тренера є не підказати, а надихнути, спрямувати дії учнів, тобто вивченням теми і розрахунками та програмуванням вони займаються цілком самостійно. Це є ефективним способом зацікавити дітей програмуванням, стимулом до вивчення природничо-математичних наук, формування в учнів критичного мислення, вміння бачити зв’язок технічної творчості з предметами шкільного курсу. Отже, вивчаючи тему космосу, дітям треба було познайомитися не тільки з окремими темами фізики, математики, астрономії, але й фізіології, медицини, психології. Тобто навчаються з випередженням. Вони створили конструкцію, яка дасть можливість танцювати космонавтам у космосі. Можливо хтось зі скептичною посмішкою сприйме таке повідомлення, бо мало хто знає, що астронавтам це допоможе подолати ряд фізичних і психологічних проблем: підвищення артеріального тиску, атрофія м’язів, втрата кісткової та м’язової маси, депресія, безсоння, велике психологічне напруження тощо. Музика чи не найкращий спосіб долати стреси і піднімати настрій, а танцювальні рухи задіюють усі типи м’язів, що запобігає їх атрофії. Щоб спроектувати конструкцію, необхідно було врахувати ще й параметри космонавтів та фізичні властивості предметів у космосі. Це досить складно, адже потрібно освоїти багато інформації, а ще більше провести практичних досліджень і творчо все опрацювати. Та гуртківці не тільки справилися із завданням, але й проявили додаткові уміння – їхній робот єдиний серед представлених був «музично обдарованим».
Львівський відбірковий турнір FIRST LEGO League позаду. Попереду клопітка підготовка до Всеукраїнського фестивалю «ROBOfirst – більше ніж роботи».